Nahliadnutie do n├í┼ího v─Źel├írstva
Na┼íe v─Źel├írstvo sme zalo┼żili na za─Źiatku roka 2012 na severoz├ípadnej ─Źasti Ma─Ćarska. Hlavn├Żm na┼íim z├ímerom bolo, aby sme vytvorili v─Źel├írstvo na vysokej ├║rovni a kvality, ─Źo sa n├ím aj podarilo realizova┬Ł┼ą do konca roka. Z├íkladom toho boli odborn├ę znalosti, sk├║senosti a svedomit├í pr├íca, ktor├ę prin├í┼íali svoje ovocie. V s├║─Źasnosti sme zazimovali s viac ako 800 rodinami a ─Źak├íme na za─Źiatok nov├ęho roka, aby s novou silu mohli pokra─Źova┬Ł┼ą v tej ├║┼żasnej pr├íce.

Pri v├Żbere typu ├║─żov sme sa spoliehali na celosvetovo osved─Źen├ę Langstroth rozmerov, nako─żko tento typ ve─żmi dobre vyhovuje pre v├Ą─Ź┼íie v─Źel├írenie nadstavkov├Żm sp├┤sobom.
D├┤le┼żit├ę bolo pre n├ís, aby v─Źely boli z krajanskej (Apis Mellifica Carnica) l├şnii, pre jeho v├Żborn├ę vlastnosti pri zn├í┼ían├ş, dobr├ę schopnosti rozmno┼żovania sa a nako─żko s├║ v Karpatskej kotline dobre udom├ícnen├Ż. D├┤raz sme d├ívali na zdravotn├Ż stav v─Źelstva, hlavne na zabr├ínenie rozmno┼żenia klie┼ítikov. V├Żsledkom v─Źasn├ęho o┼íetrenia bolo, ┼że pri poslednom jesennom o┼íetren├ş bol u┼ż ve─żmi mal├Ż po─Źet popadan├Żch klie┼ítikov, a to v s├║─Źasnosti je ├║spech, nako─żko v tomto roku boli hl├ísen├ę zna─Źn├ę roz┼í├şrenia tejto parazity. Zvl├í┼ítnu pozornos┬Ł┼ą venujeme aj ostatn├Żm ochoreniam ktor├ę zoslabuj├║ v─Źelstv├í, ako nosema a pravidelne kontrolujeme aj nov├Ż plod.

Dobr├Ż v─Źel├ír ke─Ć pr├şde k ├║─żom, pristav├ş sa ako dom├ícemu mazn├í─Źikovi a c├şti sa s n├şm ako by bol ─Źlenom ich rodiny.
Domov V─Źel├írstvo Galeria Na┼ía ponuka Kontakt